PREPACK – PRZYGOTOWANA LIKWIDACJA

Dlaczego jest tak korzystny dla przedsiębiorców?

PREPACK

co to jest?

Przygotowana likwidacja to stosunkowo nowe rozwiązanie wprowadzone na grunt polskiego prawa upadłościowego, inspirowane prawem anglosaskim, w którym znana jest ona jako „pre-packaged bankruptcy” (inaczej „pre-pack”).

W skrócie, przygotowana likwidacja polega na sprzedaży przedsiębiorstwa dłużnika (lub jego zorganizowanej części), bądź poszczególnych składników majątkowych stanowiących znaczną część przedsiębiorstwa, na warunkach ustalonych wcześniej pomiędzy dłużnikiem i potencjalnym inwestorem, zatwierdzonych następnie przez sąd.

“Podejmując decyzję o przeprowadzeniu skutecznego postępowania upadłościowego z opcją przygotowanej likwidacji, należy pamiętać o tym, że nie jest to proces prosty. Warto zatem powierzyć sporządzenie wniosków specjalistom, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i niezbędne doświadczenie.”

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna (dostęp: 01.05.2018)

PREPACK

Jakie są zalety przygotowanej likwidacji?

Argument #1

Skrócony czas

Niewątpliwym atutem pre-packu jest skrócony czas trwania postępowania upadłościowego, a co za tym idzie – znaczne zmniejszenie jego kosztów oraz szybsze zaspokojenie wierzycieli, którzy przy okazji nie będą obciążani kosztami działania przedsiębiorstwa przez cały czas trwania postępowania.

Argument #2

Zachowanie integralności przedsiębiorstwa

Dodatkowo, ta forma likwidacji umożliwia zachowanie integralności przedsiębiorstwa upadłego, inwestor może je bowiem przejąć już w toku postępowania upadłościowego.

Argument #3

Nabycie przedsiębiorstwa bez długów

Jednak najistotniejszym z punktu widzenia inwestora jest fakt, że w przygotowana likwidacja umożliwia nabycie przedsiębiorstwa upadłego bez długów i obciążeń. Jest to w szczególności istotne w przypadku nieruchomości pierwotnie obciążonych hipotekami, co stanowi często przeszkodę na drodze do ich dalszego zbycia lub obrotu nimi.

PREPACK

Dlaczego my?

Zespół naszych specjalistów doradza przedsiębiorcom na każdym etapie i przy każdej czynności podejmowanej w związku z przygotowaną likwidacją. Pomagamy naszym Klientom w określeniu optymalnych warunków sprzedaży, a także prowadzimy negocjacje z potencjalnymi inwestorami w celu osiągnięcia korzystnych dla obu stron rozwiązań. Sporządzamy pełną dokumentację niezbędną do złożenia skutecznego wniosku o ogłoszenie upadłości oraz wniosku o zatwierdzenie warunków sprzedaży, w tym w szczególności aktywnie wspieramy naszych Klientów przy kompletowaniu niezbędnych dokumentów oraz przeprowadzamy ich szczegółową analizę. Trzymamy rękę na pulsie przez cały czas trwania postępowania, na bieżąco reagując na wszelkie zapytania lub wątpliwości kierowane przez sąd lub syndyka. Wreszcie, załatwiamy wszelkie formalności związane z finalizowaniem zakupu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części, jak również jego przekazaniem inwestorowi.

Innymi słowy – jesteśmy PRAWNĄ ręką w biznesie naszych Klientów.

Zachęcamy do kontaktu!

KONTAKT

formularz kontaktowy

  Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radców Prawnych Marek Turcza z siedzibą w Poznaniu (60-347), ul. Grochowska 56, REGON: 120119490, NIP: 9451892838. Informacje w przedmiocie warunków i zasad ochrony danych osobowych znajdują się na stronie https://turcza.com.pl/odo/.

   

  TURCZA Kancelaria Radców Prawnych

  NIP: 945-189-28-38

  Telefon: +48 61 666 37 60

  FAX: +48 61 666 37 59

  E-mail: kancelaria@turcza.com.pl

  Oddział Poznań

  ul. Palacza 144
  60-278 Poznań

  Oddział Leszno

  ul. Niepodległości 49
  64-100 Leszno

  znajdź nas

  TURCZA Kancelaria Radców Prawnych

  ul. Grochowska 56
  60-347 Poznań

  NIP: 945-189-28-38

  Telefon: +48 61 666 37 60
  FAX: +48 61 666 37 59
  E-mail: kancelaria@turcza.com.pl

  Godziny otwarcia: od pon do pt - 8.30-16.30

   

  O kancelarii

  Zespół Kancelarii TURCZA składa się z radców prawnych i adwokatów o zróżnicowanym i bogatym doświadczeniu zawodowym. Biznesowi klienci otrzymują merytoryczne wsparcie niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa i jego zasięgu działania. Kancelaria zapewnia opiekę prawną wykraczającą poza granice kraju za sprawą aktywnej współpracy w ramach międzynarodowej organizacji The Law Firm Network.

  Copyright © 2022 TURCZA Kancelaria Radców Prawnych. All rights reserved.